Petek Temizleme Nedir?

Petek temizleme nedir? Petek temizliği, peteklerde meydana gelen kirliliği, çamur ve su tortusunu özel kimyasal madde ve makine desteği ile temizleme işlemidir. Kullanım süresine ve kullanım koşullarına bağlı olarak peteklerin iç yüzeyleri, çamur, kireç ve balçık gibi atıklardan dolayı kirlenebilir ve ısınma veriminin düşmesine neden olur.

Petek temizleme işlemi de bu doğrultuda yapılması zorunlu bir işlemdir. Kombinizden yüksek verim alabilmek için peteklerinizi yılda 2 kez temizletmeniz önerilir. Ayrıca enerjiden de tasarruf etmenize yarayan petek temizliği, konforlu ve verimli çalıştığında düşük maliyete dolayısıyla yüksek verime neden olur.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

  • Petekleriniz yüksek enerjiye rağmen ısınmıyorsa
  • Peteklerin özellikle alt ve üst kısmı ısınmıyorsa
  • Musluklardan az yada hiç su gelmiyorsa
  • Peteklerinizde su sızıntısı meydana geliyorsa
  • Bu sızıntıları koyu renk ve pis geliyorsa
  • Sıcak su düzeni verimli değilse
  • Kombinizden sürekli ses geliyorsa
  • Yerden ısıtmalarda, bölgesel ısı kaybı yaşanıyorsa

Yukarıda ki durumlarda acil olarak petek temizliği yaptırmanız önerilir. Petek temizliği yaptırdığınız taktir de yakıt tasarrufunda bulunarak, bütçenize katkı sağlayabilir, ısının orantılı yayılması ile peteklerinizin verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Petekler ve kombiler bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Doğalgaz ve kaloriferli dairelerin tesisatlarında meydana gelecek sorunlar ertelendiğin de çok daha masraflı olabilmektedir. İdeal ısıya ulaşmak ve bütçenize katkı sağlamak için radyatör temizliğini düzenli olarak yaptırmanız önerilmektedir.

Radyatör temizleme işlemi için Atakum petek temizliği firmamızı arayabilir, profesyonel hizmetlerimizden makul fiyatlara faydalanabilirsiniz.

Çamur, kireç, tortu, çeper ve korozyon atıkları peteklerinizin ömrünü de kısaltmaktadır. Bu atıkların dışarı atılması ve tıkanıklığın giderilerek sağlıklı çalışması yalnızca petek temizleme ile mümkündür.

Faturalarınızın yüksek gelmesi ve buna rağmen radyatörlerin ısınmamasının ek sebebi atıklardır. Daha düşük enerjiyle daha verimli çalışan peteklere sahip olmak için atakum petek temizleme firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Yaklaşık 2 yada 3 saat süren radyatör temizleme uygulaması, pratik ve kullanışlı bir yöntemdir. Köklü ve etkili çözüme ulaşmak, kombinizin ömrünü kısaltmamak, olası arızaların önüne geçmek için peteklerinizi düzenli olarak temizletmelisiniz. Atakum petek ve radyatör temizliği için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

 

Comments are disabled.