Çatı Oluk – Tamiri – Değişimi – Bakımı

Çatılarda meydana gelen hasarlar en çok yağmur oluklarına zarar vermektedir. Kullanım süresi dolan yağmur olukları, eskir, çatlaklar oluşur ve erir. Çatı oluk, tamiri, değişimi, bakımı hizmetleri için kaliteli bir firma olan Atakum yağmur oluk tamirini tercih edebilirsiniz.

Ev, ofis ve iş yerinizi tadilat yaptırmak, tıkanan gider borularını açtırmak, çatı aktarma uygulaması ve su kaçağı tespiti hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı oluk sorunları genellikle, kiremitlerin kırılması, bacanın kenarlarından su alması, olukların tıkanması, kırılması ve büzülmesi gibi sorunları meydana getirir.

Yağmur Oluk Değişimi

Yağmur olukları içerisine biriken yabancı maddelerden dolayı tıkanabilir. Tıkanan yağmur olukları suyun tahliye edilmesini zorlaştırır. Genellikle yanlış montaj ve kalitesiz boruların sebep olduğu kırılmalar da boruların işlevselliğini azaltır.

Görevini yerine getiremeyen yağmur olukları binanın suya maruz kalmasını ve ıslanmasıyla rutubet oluşumuna neden olmaktadır.

Atakum çatı oluk değişimi ile çatılarınızı daha korunaklı ve sağlam boruların döşenmesi işlemini profesyonel şekilde uygulatabilirsiniz.

Çatı oluk tamiri uygulaması son derece titizlik istemektedir. Kullanılan malzeme kaliteli olmalı ve işçilik profesyonel şekilde uygulanmalıdır. Yüksek katlı binalarda çatı iniş borusu bulunmaktadır. Bu borularda hava koşullarına maruz kalarak, bağlantı yerlerinden çıkabilir yada deformasyona uğrayabilir.

Zarar gören tüm yağmur olukların düzenli olarak kontrolünü sağlamak ve yağmur oluk bakımı işlemlerini uygulamak gerekir.

Çatı Oluk Tamiri

Çatı oluk tamiri için öncelikle kontrol ve inceleme yapılmalıdır. Yapılan tespitlerden sonra problemli oluklar yerinden sökülür, eğer tüm boru hattında hasar var ise komple sökülmelidir. Ardından çatı büyüklüğüne göre seçilecek yağmur olukları, yerlerine montaj edilmelidir.

Yağmur olukları suyun tahliye edilmesi ve zemin ile kanalizasyona kadar ulaşması için titizlikle monte edilmelidir. Atakum çatı oluk tamiri sizlere profesyonel hizmet sağlamakla beraber, tüm malzemeleri birinci kalite de kullanmaktadır.

Çatılarınızın sağlam olması, kış aylarını daha konforlu geçirmenize neden olurken, rutubet ve binanın da zarar görmemesine olanak sağlar. Çatı oluk değişimi için Atakum tadilat firmamızla iletişime geçebilir kaliteli ve makul hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Comments are disabled.