Petek Temizleme

Petek temizliği her yıl içerisin de en az iki kez yaptırmanız gereken önemli bir işlemdir. Kış aylarının daha konforlu ve daha iyi ısı yayması adına peteklerinizi periyodik olarak temizletmeli ve gerekli bakımını yaptırmalısınız.

Atakum petek temizleme servisi olarak yıllardır sektörde petek temizliğinde profesyonel ekibimiz ile hizmet sağlamaktayız.

Petekler kullanım süresi, kullanılan suyun niteliği, sıcaklık ayarı ve oksijen miktarına göre kireçlenme, tortu, balçık ve çamurlaşma meydana getirebilmektedir. Özelikle yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortu sık sık görülebilmektedir.

Bu sebeplerin tümü ısıtma problemleri, kaliteli ısıtamama ve yüksek fatura bedeline neden olabilmektedir.  Atakum petek temizleme firması olarak kış aylarını daha konforlu ve daha sıcak geçirebilmeniz adına petek temizleme işlemini profesyonelce uygulamaktayız.

Petek sorunları ısı sirkülasyonunu yerine getiremediğinden dolayı bulunduğu ortama yeterli ısı gücünü verememekte ve birde faturaların yükselmesine sebep olmaktadır.

Büyük enerji maliyetleri ve tamir masrafları düşünüldüğünde oldukça makul ve basit bir işlem olan petek temizleme işlemi gereklilik arz etmektedir. Petek temizleme işlemi sayesinde ilk günkü gibi ısı çalışma performansına sahip olup, yakıt tasarrufu etmenize de olanak sağlanır.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalısınız?

  • Peteklerde meydana gelen çamurlaşma, tortu ve balçık ısının homojen dağılımına engel olmaktadır.
  • Verimli yayılım sağlamayan ısı peteklerden iletilemez ve kombi ayarını yükselterek, enerji yakıt artışına sebep olur.
  • Petek tıkanıklığı, radyatörlerin ısınmamasına ve özellikle peteklerin alt bölümünün ısınmamasına neden olur.
  • Petek kirliliği kombinin arızalanmasına, eşanjör ve pompa arızalarına neden olur.
  • Sıcak suyu üretemeyen eşanjör, birkaç dakika içerisinde kendini kapatır ve sirkülasyon oluşmasını engeller.
  • Yerden ısıtma problemlerinde ise tıkalı borunun geçtiği alanlara ısı iletilemez, sistem ve yerden ısıtma borularının çatlamasına neden olmaktadır.

Isınmayan peteklerinizin mutlaka petek temizleme işlemi ile kirinden arındırılması gereklidir. Faturalarınızın çok yüksek gelmesi ancak hala verimli ısının alınmama sebebi petek kirliliğinden kaynaklıdır.

Kaliteli kimyasal maddeler ile petek içerisindeki, partikül, tortu ve çamuru temizleyerek, ilk günkü verimli çalışmasını sağlayabiliriz. Atakum petek temizleme işlemi için bizleri arayabilir kaliteli ve hızlı çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

Yüksek ısı elde etmek için her sene mutlaka radyatör temizliği yaptırılmalıdır. Kombinizden yüksek ve yeterli verimlilik almak için petek temizleme işlemini uygulatmalısınız. Yakut tasarrufunda bulunmak ve yüksek verimlilik almak için senede 2 kez radyatörlerinizi temizletmeniz önerilmektedir.

Atakum Radyatör Temizleme

Atakum radyatör temizleme firması olarak, tüm çalışmalarımızda profesyonel ekibimiz ve donanımlı teçhizatlarımız ile sizlere hizmet sağlamaktayız. Nitelikli bir temizleme işlemi için firmamızdan destek alabilir makul fiyat garantimiz ile petek temizleme uygulamasını yaptırabilirsiniz.

Yaklaşık 1 ile 1 buçuk saat sürebilen petek temizleme, tesisatın temiz su ile yıkanması ile başlatılır. Peteğin çamurlardan ve tortulardan arınması için tesisat borularının içi tamamen kimyasal maddeler ve makine yardımıyla temizlenir.

Atakum petek temizleme servisi, profesyonel kadrosu ve kombi bakımı, montajı ve arızlarında sizlere 7/24 hizmet sağlamaktadır. Müşterilerimize daima en uygun fiyat garantisini sunan firmamız, Samsun Atakum petek temizleme, klima ve kombi bakımı dahil tüm tesisat işlemlerinde uzman kadrosu ile sizlere hizmet etmektedir.

Her marka kombi tamiri, tüm marka petek temizliğinde üst düzet hizmet anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize güler yüzlü ve kaliteli hizmet sağlamaktayız.

Atakum petek temizliği ve atakum radyatör temizliği için firmamızdan destek talep edebilirsiniz.

No comment

Bir cevap yazın