Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti

Boruların içerisinden giden suların tıkanıklık yaşadığı ve yavaşladığı bölgeleri tespit etmek için bazı cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlardan birisi de akustik dinleme cihazıdır. Boruların içlerini kontrol etme de büyük kolaylık sağlayan bu cihazlar, sızıntı ve tıkanıklığın nereden kaynaklandığını tespit etme de kullanılmaktadır.

Dakikalar içerisinde akustik dinleme cihazı sayesinde tıkanan bölge tespit edilir ve onarımı giderilerek tıkanıklık açma işlemi uygulanabilir. Tesisat teknolojileri arasında yer alan akustik dinleme cihazı termal kamera sistemlerinden sonra en sık kullanılan cihazlardan birisidir.

Su baskını, lağım taşması gibi durumlara önceden müdahale etme imkânı sağlayan akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapmak, hem ekonomik hem de konforlu bir seçimdir. Atakum tesisat akustik dineleme cihazı ile su kaçağı tespitini profesyonel şekilde onarıyor.

Pimaş Borularındaki Tıkanıklığa Akıllı Çözüm

Pimaş gider boruları tıkanmaya en müsait boru hatlarıdır. Özellikle mutfak ve tuvaletlere kaçan cisimlerin boru kıvrımlarında tıkanıklık meydana getirdiği bilinen bir gerçektir. Borunuzun tıkandığını eve yayılan kokudan alabilirsiniz. Mutfak lavabosundan gelen ağır koku, tuvalet giderinin suyu çekmemesi tıkanıklığın göstergesidir.

Ayrıca koku ve rutubet olması da boruların su kaçağı yaptığını işaret etmektedir. Su kaçağına göz yumulduğu takdir de binanın içten içe çürümesine sebebiyet vermiş olursunuz. Hem sağlığınızı hem de bütçenizi tehlikeye atmayın, onarımını yaptırın. Sağlığınız ve konforunuz için boru tesisatınıza mutlaka akustik dinleme cihazı ile tıkanık alanları açtırmanız gerekir. Aksi taktide baskın ve lağım taşmalarına sebep olabilir,  bu durumda hem bütçenize hem de iş yükünü ağırlaştırmış olacaktır.

Pimaş tıkanıklık açma işlemi için Samsun Atakum tesisat kaliteli ve kesin çözümler ile sizlere hizmet sağlamaktadır.

Termal kamera sistemleri ile pimaş boruların içini kontrol ederek, akustik dinleme cihazı ile tespiti onaylıyor, en hızlı şekilde borularınızın açılmasını sağlıyoruz.

Ayrıca su kaçağı tespiti ile de rutubet ve kokuyu ortadan kaldırmak için akıllı cihazlarımızı kullanıyor, su kaçağını tespit ve onarımla hızlı çözümler sağlıyoruz. Su kaçağı tespiti, termal kamera ile su kaçağı tespiti için bizimle iletişime geçebilir, hızlı ve profesyonel çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

Comments are disabled.